Naminis natūralus jogurtas

Naminis natūralus jogurtas
Šviežias natūralus jogurtas pagardintas bananais. Tiems kurie mėgsta švelnų skonį.
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
Ingredientai:
  • Pienas, 1 litras
  • Jogurto bakterijos (raugas), sausos, 1 pakelis
  • Uogienė, 4 valgomieji šaukštai
Gaminimo instrukcija:
  1. Pirmiausiai 1 l pieno pakaitinamas iki 93 - 95 °C temperatūros ir išlaikomas toje temperatūroje apie 5 minutes arba užvirinamas be išlaikymo.

  2. Pienas atvėsinamas iki 45 °C temperatūros (kad greičiau atvėstų, galima indo išorinį paviršių vėsinti šaltu vandeniu).

  3. Kai pienas atvėsta iki reikiamos temperatūros, suberiamas 1 pakelis jogurto raugo, kelias minutes intensyviai maišoma, kad raugas vienodai pasiskirstytų ir rauginama 43 - 44 °C temperatūroje apie 6 - 8 val. Geriausias rezultatas gaunamas jogurtą rauginant specialiame jogurto termostate, susukus į rankšluostį ar supylus į termosą bei padėjus prie radiatoriaus ar kitos šiltos vietos.

  4. Po 6 - 8 val., jei buvo laikomasi aukščiau išvardintų instrukcijų, gaunamas jogurtas. Pienui surūgus, konsistencija tampa tiršta, kabinama šaukštu, rūgštaus skonio. Jei jogurtas nesurūgo - dar 30 min. ar 1 val. paliekamas šiltoje vietoje ir vėl tikrinamas. Po rauginimo jogurtas atšaldomas šaldytuve. Ragaujamas atšaldytas ir jei pageidaujama pagardintas norima uogiene, vaisiais ar kt. Taip pat galima valgyti vieną arba naudoti salotoms ar padažams vietoj grietinės.

Porcijų skaičius: 5
Receptą atsiuntė: Danutė
» Rašyti komentarą
» Komentarai