Burgeriai pastaruoju metu mūsų šalyje tapo ypač populiarūs – šiltuoju sezonu jie konkuruoja su savotiška klasika tapusiais šašlykais, tačiau nepriekaištingo skonio mėsainius namuose galima pasigaminti net ir nesilaukus vasaros. Galima rasti ne vieną puikų jų skonį žadantį receptą, tačiau iš tiesų jų sėkmės paslaptis slypi tinkamai paruoštoje mėsoje. Šį kartą pasidalinsime patarimais, kaip paruošti ir kepti burgerių mėsą.
Artėjant Velykoms pradedame galvoti, kuo gi galėtume artimuosius nustebinti šiemet. Žinoma, vienas pagrindinių Velykų ingredientų - kiaušiniai ir įvairiausi patiekalai iš jų. Tačiau šventės taip pat neįmanomos be desertų! O kuo gi geriau papuošti savo Velykų stalą, nei skanutėliu tortu. Visa skanaus naminio torto paslaptis yra tinkamai paruoštas torto kremas, naudojamas pertepimui ir papuošimui. Kremas padeda "surišti" biskvitus, o taip pat suteikia ryškų skonį bei burnoje tirpstančią konsistenciją. Šiandien pateikiame tris paprastus torto kremų receptus, kuriuos paruošite be didelių pastangų.
Norėdami išsaugoti vaisių, daržovių ar grybų skonį ir maistines vertes nuo senų senovės žmonės konservavo maistą jį džiovindami. Dar mūsų tėvai apsieidavo be specialių maisto džiovinimo įrenginių, todėl kyla klausimas, ar elektrinio džiovintuvo įsigijimas yra tikrai reikalingos išlaidos? Ar toks įrenginys tikrai padeda derliaus dovanas išdžiovinti greičiau ir lengviau? Varlė.lt specialistai atsako į šiuos ir kitus, su džiovintuvais ir džiovinimo nauda susijusius, klausimus.
Cezario salotų pavadinimą pirmąkart sužinojau, kai spalvotuose žurnaluose moterims pradėjo rastis iki tol neregėtų ar negirdėtų valgių aprašymų. Gal tai buvo 1997-aisiais? Gal kiek vėliau? Nebepamenu. Bet tos iškarpėlės savo storame receptų ir įkvėpimų albume neberadau, nors ji ten buvo saugoma gana ilgai. Recepto nebuvo, tik nuotrauka su nuostabiai saulės nušviestų salotų lapais, baltos duonos gabalais ir svogūnų žiedais. Iš trumpo autoriaus teksto galėjai suprasti, kad tų tikrųjų – jo ragautų ir pripažintų – salotų čia niekas nepagamina, nes nežino, kaip tai daroma, kad viską daro ne taip, iškraipo, sugadina, perdirba, ir tai yra neatleistina. Man, paauglystėje varčiusiai „Namų ūkio enciklopediją“, kurioje buvo skyrius „Mityba“ (ne kulinarija, ne maisto gaminimas, ne kažkas įkvepiančio, o tokia nuobodi mityba), tai sakė: „Tu net nemėgink“. Blizgaus popieriaus iškarpa dūlėjo. Tolo į segtuvo galą, apsitrynė, buvo apkarpyta, paskui vėl naujai persegta, kad vis primintų svajonę.
Kiekvienas, kam yra tekę stebėti mažus vaikus, žino, kad mažyliai pasaulį suvokia ne tik matydami ar lytėdami, bet ir ragaudami – jų burnoje kaipmat atsiduria visi nauji daiktai. Kiek mažiau žinoma tai, kad suvalgius gardėsį, vaiko smegenyse įsitvirtina patiekalo vaizdas, skonis ir kvapas, kurie asocijuojasi su sotumu ir pasitenkinimu. Tuo tarpu bet koks nepažįstamas maisto produktas priimamas įtariai. Dėl to vaikai yra linkę nuolat valgyti tą patį patiekalą ir taip varyti į nevilti savo tėvus.
Atėjus šiltajam metų sezonui, visiems norisi kur kas lengvesnio maisto, kuris ne tik neapsunkintų skrandžio, bet ir leistų atsigaivinti karštomis vasaros dienomis. Paieškojus, ką siūlo kitų šalių virtuvės, galima atrasti lengvą alternatyvą šaltibarščiams, kurią ypač mėgsta Ispanijos gyventojai. Tai – gaspačio sriuba, kurią paruošti sugebės net ir tie, kurie negali pasigirti ypatingais kulinariniais sugebėjimais.
Kas būna, kai susitinka Kaukazo virtuvė su amerikietiškomis kepimo tradicijomis? Galimų rezultatų variantų daug, ir visi jie teisingi: ant anglių krentančių riebalų čirškėjimas, dūmais prakvipę rūbai, nerūpestingu bičiulių juoku nuspalvinta puiki savaitgalio diena.
Ką daryti, jeigu valgant išsprūsta pokštas ar anekdotas? Atsiprašyti ir toliau tyliai valgyti? Ar „skelti“ dar vieną linksmą nutikimą, kad šventė būtų linksmesnė, o valgiai skanesni? Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad valgant prie šventinio šeimos stalo, juokauti pageidaujama: „Priešingu atveju šventė gali virsti rimta ir įtempta procedūra“.
Garsėjantis savo grožiu, ramybe ir nepaliesta gamta penkis šimtmečius skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras (Juodupės sen.) yra tikras istorijos ir gamtos lobynas. Nuostabaus dvaro išpuoselėtoje teritorijoje įkurtas didžiausias Baltijos šalyse biodinaminiais pagrindais veikiantis ūkis. Ilzenberge auginama ir gaminama tik itin švari ir natūrali žemės ūkio produkcija.
Atšilus orui vis dažniau užmiestyje ar net mieste nosis pagauna lauke kepamos mėsos kvapą. Grilis – paprastas, tačiau puikus žmonijos išradimas, leidžiantis mėgautis ne tik ant ugnies kepta mėsa - šašlykais, dešrelėmis, kepsniais, bet ir marinuota žuvimi, jūros gėrybėmis ar daržovių vėrinukais.
Dietologų teigimu, daugiau kaip pusę dienos suvartojamų kalorijų turėtume gauti iš grūdinių produktų. O ką vertėtų rinktis iš jų?
Speltų miltus, kaip ir bet kurį nebandytą produktą, reikia prisijaukinti. Speltos grūdų baltymų struktūra skiriasi nuo įprastų kviečių. Bet išbandę ir paisydami kelių speltos gaminimo ypatumų, kursite tikrus virtuvės šedevrus, kurie bus ne tik pranašesnės maistinės vertės ir bet ir puikesnio skonio!
Pasaulinės tendencijos būti sąmoningesniems savo gyvenimo būdo pasirinkime ir noras sveikiau gyventi skatina atsigręžti į žmonijos sukauptą patirtį. Vienas iš seniausių maistingųjų medžiagų šaltinių buvo grūdiniai augalai, dar tiksliau – kviečiai.
Vasarį skanaus maisto gerbėjai švenčia šias dienas:
Ar žinojote, kad...
Visi tėveliai žino, kad kartais mažuosius sunku įkalbėti valgyti. Kodėl gi į procesą neįtraukti žaidimo elemento?
Tikriausiai visi mėgsta šventes. Maisto, kaip ir kitų sričių, mylėtojai turi svarbių datų. Kokie maisto produktai ir patiekalai pagerbiami sausį?
Kūčių vakarienės tradicijos mažai ką stebina. Daugelis žino, kad įprasta tiekti 12 patiekalų, kad ant stalo neturėtų būti mėsos, pieno produktų ar karštų patiekalų. Papročiai varijuoja ir pagal regionus bei valstybes.
Kas smagiau – žvejoti ar gaminti žuvį? Žvejo geriau to nė neklausti, nes regis ir taip aišku – žvejoti! Tačiau kai žinoma TV žurnalistė Algimanta Žukauskienė, viena iš nedaugelio aistringai žvejojančių moterų, pasakoja apie savo eksperimentus su žuvimi virtuvėje, imi abejoti. Iš jos galima pasimokyti žvejo kantrybės, patyrusios šeimininkės sumanumo ir lengvumo. Įmantrius žuvies patiekalus jį gamina lengvai ir su didele meile. Lygiai taip, kaip ir žvejoja.
Maloniai kviečiame į LRVVKA prezentaciją „Švenčių belaukiant, idėjos iš geriausių Lietuvos šefų“, kuri vyks 2015 m. gruodžio 6 d. 11 val. restornane „Siesta“, Pakrantės g. 4, Vareikonių k., Babtų sen., Kauno r.