Kad biskvitas būtų purus
Bene lengviausiai pagaminama biskvitinė tešla ruošiama vos iš kelių produktų: kiaušinių, cukraus ir miltų. Nelygu receptas, į ją galima pridėti pagardų: maltų riešitų, aguonų, kakavos, cinamono, vanilės. Tešlai naudojami kvietiniai miltai turėtų būti aukščiausios rūšies, o kiaušiniai - labai švieži, nes kepinyje bus juntamas jų skonis. Geriausia imti smulkų cukrų.
Miltus ant baltymų būtina sijoti sieteliu, o ne pilti šaukštu, antraip kepinyje gali likti sausų mitų gumuliukų. Tešlos ilgai maišyti pilant miltus taip pat negalima, nes išsispaus oras ir ji nebus puri.
Formoje esančią biskvitinę tešlą į orkaitę pašauti reikia atsargiai, kad tešla nesusikratytų ir iš jos neišeitų įplatktas oras. Padėjus formą ant orkaitės lentynos, pirmąsias 15 minučių kepimo jos negalima judinti: kaistant tešloje esantys oro burbuliukai plečiasi ir ji iškyla.
Temperatūra orkaitėje neturi būti žemesnė nei 200C, nes gali sukristi biskvito apačia. Iškepusį biskvitą reikėtų palaikyti 15-20 C temperatūros patalpoje bent dvi tris valandas ir tik paskui galima iš jos gaminti tortą, vyniotinį ar pyragaičius, antraip pertepamas biskvitas greitai ištiš.
Verta žinoti
- Kepant biskvitinę tešlą pagal savo sukurtą receptą, vienam kiaušiniui vidutiniškai reikia berti šaukštą cukraus ir šaukštą miltų. Įbėrus daugiau cukraus ir daugiau miltų, kepinys bus kietesnis, sunkesnis.
- Biskvito tešla, į formą supilta 3-4 cm storio sluoksniu, iškepa per 40-60 minučių, centimetro sluoksniu - per 10-15 min.
Populiariausi receptai šią savaitę
- Gardusis Beatos draugės Vilmos trupininis obuolių ir varškės pyragas
- Kakavinis varškės pyragas su kondensuotu pienu
- Jogurtinis tortas su vaisiais
- Sočios salotos su vištiena, ryžiais ir daržovėmis
- Sausainiai "Bučinukai" su varške ir cinamonu
- Moliūgų sriuba su maskarponės sūriu
- Kalėdinės spurgos
- Labai paprastas ir skanus obuolių pyragas
- Nekeptas šokoladinis sūrio tortas (Cheesecake)
- Skanūs krepšeliai "Sniego pasaka"
Komentarai