Reta šeimininkė gali pasigirti nuosavu darželiu ir pačios užaugintomis daržovėmis. Tenka pasitikėti produktais iš parduotuvių ar turgaviečių lentynų. Jog pirktinės daržovės teiktų naudą sveikatai ir skoniui, prieš perkant mokėkime įvertinti ar daržovės yra tinkamos vartojimui.
Daržovių pirkimas. Pirkite tik šviežias su traškiais, ryškių spalvų lapais. Jokiu būdu nepirkite pažeistų ar sumuštų daržovių, kurių lapai dėmėti, suvytę, pageltę ir suminkštėję. Jaunesnės daržovės naudingesnės, bet labai jaunoms trūksta skonio.
Stiebinės daržovės. Rinkitės traškius, nesudžiūvusius stiebus. Pupmpurai šparagų viršūnėse turi būti kieti.
Svogūninės daržovės. Rinkitės kietas, nesudygusias galvutes be juodų ar miltingų dėmių. Porai turi būti kieti, nepatižę.
Ankštys ir sėklos. Pupos ir žirniai turi būti kieti, ryškios spalvos, o kukurūzo burbuolė- su skaisčiai žalia žievele.
Moliūginės daržovės. Žiūrėkite, kad žievelėje nebūtų minkštų ar rudų dėmių. Žieminiai moliūgai turi būti sunkūs.
Gumbavaisiai. Jie turi būti kieti, be suminkštėjimų, pažaliavusių ar pajuodavusių vietų, be daigų akučių.
Vaisinės daržovės. Jos turi būti kietos ir blizgančios, sodrios spalvos, be rudų ar suminkštėjusių vietų, neraukšlėta odele.
Lapinės žaliosios daržovės. Lapai turi būti traškūs, ryškiai žalios spalvos; kopūstas- kietas ir sunkus. Nepirkite daržovių minkštais, suglebusiais lapais arba nusėtų dėmėmis.
Šakniavaisinės daržovės. Pirkite pavienes, nesukapotas. Jos turi būti kietos, nepatižusios, nesusiraukšlėjusios, o prasikalę iš šaknies lapeliai- švieži, nesuvytę.
Grybai. Juos pirkite specialiuose parduotuvėse sezono metu arba prisgrybaukite patys. Pirkite tik kietus ir drėgnus grybus, jokiu būdu nepastovėjusius, susiraukšlėjusius.
Kad daržovės ilgiau išliktų šviežios ir gražios. Daržovės, kurios greitai praranda spalvą (pvz., saliero šaknis), padarykite tokį tirpalą: 2 šaukštai citrinos sulčių ar baltojo acto 1 l vandens. Jas pjaustykite nerūdijančio plieno peiliu ir, kol neverdate, sumeskite į parūgštintą vandenį.