Lietuvos gastronomijos kultūrą per amžius formavo Lietuvos aukštuomenė, kuri buvo gerai pažįstama su Europos madingiausiomis virtuvės tendencijomis ir nevengė jų savo rūmuose. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės bajorijos virtuvė buvo tokio lygio, kad darė įtaką ir kitų šalių gastronomijai.
Ar žinojote, jog medus yra vienintelis produktas, kuris negenda ir turi visas savybes, reikalingas sveikam žmogaus organizmui? Medus taip pat turi gydomųjų galių ir efektyviai gydo ne tik peršalimą, bet ir daugelį kitų ligų.
Siūloma keletą paprastų gudrybių, kurios Jūsų patiekalus pavers dar skanesniais, sveikesniais ir aromatingesniais:
Tikime, kad kiekvienas išmano etiketo taisykles ir moka deramai elgtis svečiuose. Tačiau jokia gėda, jeigu nežinote kaip elgtis tam tikrose situacijose ar nepatogiai jaučiatės sėdant prie stalo. Kad viešnagė svečiuose būtų maloni, siūlome prisiminti esmines etiketo taisykles.
Ar žinojote, jog prieskoniai gali būti puikus pagalbininkai ne tik virtuvėje, bet ir grožio srityje. Naudojate įvairiausius kremus, kaukes plaukams ir odai, bet norimo rezultato nesulaukiate? Išbandykite kur kas taupesnes, tačiau labai efektyvias natūralias grožio priemones.
Artėja šiltasis metų sezonas, kuomet pievas ir laukus papuošia nuostabaus grožio gėlės, oras prisipildo sodraus aromato. Tačiau ar žinojote, jog gėlės atlieka ne tik estetinę funkciją, bet ir yra vartojamos kulinarijoje bei turi gydomųjų savybių. Ypač populiaru valgyti įvairių rūšių gėlės Afrikoje ir Pietų Korėjoje. Galime pasidžiaugti, jog tokių valgomų grožybių turime ir Lietuvoje.
Ar kada nors skaičiavote kiek visokiausių chemikalų naudojate buityje? Indų ploviklis, šveičiamasis pienelis vonios kambariui, stiklo valiklis ir daugybė kitų "pagalbininkų" .... Šios priemonės turi daugybę toksinų ir kelia pavojų, ne tik mikrobams, bet ir mūsų pačių sveikatai. Ypač natūralesnė namų aplinka turėtų būti svarbi mamoms, auginančioms mažus vaikus.
Arbata jau nuo senų laikų vartojama nuo daugybės susirgimų bei ligų. O ir pačios arbatos rūšių yra daugybė. Vienos puikiai detoksikuoja ir valo organizmą, kitos puikiai padeda susidoroti su infekciniais susirgimais, peršalimo ligomis. O ką žinote apie imbierinę arbatą?
Kiekviena namų šeimininkė turi savų paslapčių gaminant tam tikrus patiekalus ar pasitelkia įvairias subtilybes, jog blizgėtų taurės ir lėkštės. Tačiau yra ir bendrų taisyklių, kurios padės greičiau išdoroti žuvį ir atlikti begalę kitų darbų. Taigi pasinaudokite paprastais, bet labai efektyviais patarimais.
Meniškai galima išreikšti ne tik spalvas, bet ir formas. Pristatome TOP 15 keistų puodelių formų! Gerti iš jų būtų tikrai nepatogu, tačiau atrodo įdomiai ir galėtų šauniai papuošti interjerą!
Arbata ir kava geriama nuo seniausių laikų. Dėl malonaus skonio, aromato, gaivinamųjų savybių tai labiausiai pasaulyje paplitę gėrimai. Arbatoje yra rauginių, mineralinių, baltyminių medžiagų, alkaloidų, eterinių aliejų, organinių rūgščių, vitaminų ir kt. Kad arbata būtų aromatinga ir skani, ją reikia tinkamai užplikyti. Paprastai užplikoma
Kad keliaujant karštą vasaros dieną, sviestas neištirptų, suvyniokite sviestą į servetėlę, suvilgytą sūriu vandeniu. Sviestą ir margariną saugokite nuo šviesos, nes jos spindulių veikiami šie produktai apsitraukia baltu sluoksniu ir įgyja tirpstančių lašinių kvapą. Tamsioje ir vėsioje vietoje laikykite ir p
Iš tokių puodelių gerti nei kavos, nei arbatos neišeis. Tačiau stalą jie tikrai papuoš. Tokius žavingus puodelius galima panaudoti vietoj vazelės saldainiams ar servetėlėms sudėti...
Kaip ant mielių augant kulinarinio lofto ČiopČiop populiarėjimui, komanda nutarė mesti iššūkį visiems sostinės barams, restoranams bei privačioms žmonių virtuvėms ir surengti geriausią Naujų Metų sutikimo vakarėlį.
Dažnai baiminatės, ar pakankamai ilgai kepate mėsą, kad ji būtų puikiai iškepusi? O gal labiau mėgstate mėsą su krauju, bet kartais ją kepate per ilgai? Šie įdomūs ir netikėti patarimai padės Jums lengvai nustatyti mėsos iškepimo lygį.
Granato sėklytes išimti gana sunku. Atrodo, kad reikėtų jį visą suskaldyti ir po vieną atrinkinėti sėklas, tačiau ši paprasta gudrybė leis Jums be didelio vargo susidoroti su šia užduotimi.
Kiaušinis - vienas dažniausiai šeimininkių naudojamas maisto produktas. Jau nuo senų laikų virtuvės menas sunkiai įsivaizduojamas be jo. Tačiau ar viską žinote apie kiaušinius ir jų gaminimo ypatumus?
Seniai pavydžiu žvilgsniu stebite, kaip virtuvės virtuozai sugeba greitai ir gražiai supjaustyti svogūną? Keletas puikių patarimų, padėsiančių Jums pasijusti vienu iš jų.
Atrodytų, jau žinote visas kulinarines gudrybes, o tokia smulkmena, kaip česnako smulkinimas Jums nėra naujiena? Visgi, net šis nedidelis virtuvinis darbas turi savo ypatumų.